Підготовка автомобіля до фарбування

Фарбування авто – складний багатоетапний процес на 90%, що складається з підготовчих робіт. Саме ж нанесення лакофарбового покриття займає мінімум часу, а якість фарбування та довговічність результату залежать від того, наскільки ретельно та професійно була виконана підготовча частина робіт.

Основні етапи підготовки авто до фарбування

Підготовчі роботи перед нанесенням лакофарбового покриття складаються з шести основних етапів:

  1. Демонтаж навісних елементів. Фари, антени, ручки, облицювання решітки радіатора та інші елементи знімають, а скло та салон обклеюються захисною плівкою.
  2. Кузовні роботи. Як правило, на фарбування відправляють уже не нові автомобілі, на кузові яких є дефекти: вм’ятини, сліди корозії тощо. Сліди іржі ретельно зачищають за допомогою абразива. Серйозні вм’ятини можна виправити тільки у професійно обладнаному сервісі, де є стапель, потужні гідравлічні домкрати та фахівці з гуртом проведення подібних робіт.
  3. Шліфування. За допомогою шліфувального апарату видаляється іржа та старе лакофарбове покриття. Його не знімають до металу, достатньо зачистити ділянки, що відшаровуються, поки поверхня не стане матовою.
  4. Шпаклівка. Нанесення шпаклівки необхідне вирівнювання пошкоджених ділянок кузова. Її наносять невеликими порціями та після висихання шліфують. Шпаклівка здатна замаскувати вм’ятини глибиною до 5 мм, серйозні дефекти вирівнюють за допомогою армуючої пасти зі скловолокна.
    Робота зі шпаклівкою вимагає навичок та досвіду, так як це пластичний матеріал, який легко наноситься, але швидко висихає, тому обробляти поверхню потрібно максимально швидко .
  5. Грунтівка. Цей етап необхідний, щоб приховати дефекти кузова та невеликі нерівності, що залишилися після шліфування. Крім того, ґрунтовка виконує функцію антикорозійного захисту та збільшує адгезію поверхні до лакофарбового покриття.
  6. Фінішна обробка. Останній етап перед фарбуванням – знежирення поверхні кузова.

Автор: admin